Poznaj najlepsze firmy w branży z multiklaster.pl

Tarcica z dębu - do czego służy?

Wiktor Malinowski 2022-03-02 0 komentarzy
Tarcica z dębu - do czego służy?

Belki drzewne wytwarzane poprzez przetarcie drewna okrągłego na specjalistycznych urządzeniach znajdują zastosowanie w wielu pracach stolarskich. Dlatego od lat chętnie wykorzystują je zarówno małe, jak i duże zakłady. Współczesne możliwości technologiczne pozwalają wytwarzać deski o różnej grubości. Przedsiębiorstwo Tartak Rybojady dysponuje sprzętem umożliwiającym produkcję artykułów o niestandardowych wymiarach na specjalne zamówienie klienta.

Fachowcy działający w branży od 1990 roku proponują belki bukowe suszone na biało oraz lekko parzone. Dzięki dostępności różnych wariantów wyrobów z tej kategorii kontrahent może zrealizować zamówienie dopasowane do specyfiki prowadzonej działalności lub przedsięwzięcia, którego aktualnie zamierza się podjąć. Starannie wyselekcjonowane deski to element przydatny nie tylko w pracy stolarzy, lecz także produkt niezwykle ważny dla firm budowlanych oraz zajmujących się wykańczaniem wnętrz mieszkań, domów i lokali o charakterze komercyjnym.

W asortymencie tego dostawcy znajduje się też tarcica z dębu, która dzięki swoim walorom estetycznym oraz wysokiej odporności na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne stosowana jest w budownictwie lądowym i wodnym.

Inne propozycje polskiego tartaku to:

  • drewno kominkowe,
  • fryzy i listwy,
  • graniak iglasty i liściasty,
  • deski podłogowe.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!