Poznaj najlepsze firmy w branży z multiklaster.pl

Jak zadbać o bezpieczeństwo gotówki i przedmiotów wartościowych? Gdzie sprawdzi się sejf depozytowy?

Sara Duda 2022-11-22 0 komentarzy
Jak zadbać o bezpieczeństwo gotówki i przedmiotów wartościowych? Gdzie sprawdzi się sejf depozytowy?

O jak najlepszą ochronę dla posiadanych czy przyjętych na przechowanie przedmiotów muszą zadbać przede wszystkim ci przedsiębiorcy, których działalność wiąże się z dużą dzienną rotacją klientów, bezpośrednim kontaktem zatrudnianego personelu z obsługiwanymi osobami lub z pracą w godzinach nocnych. Wszystkie te okoliczności zwiększają bowiem ryzyko wystąpienia nieuczciwych zachowań, takich jak kradzieże, rabunki czy próby przejęcia informacji tajnych lub niejawnych przez ludzi nieuprawnionych.

Używane często w hotelach, na stacjach benzynowych tradycyjne sejfy nie zapewniają stuprocentowego zabezpieczenia. W ich przypadku słabym punktem jest moment otwarcia głównej komory w celu umieszczenia w niej gotówki czy dokumentów. Jeżeli przestępca wykorzysta tę chwilę, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do zaboru mienia. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na uniknięcie takiej sytuacji jest zainstalowanie sejfu z szufladą lub klapą wrzutową.

Sejf depozytowy podzielony jest na dwie części – górną i dolną. Górną stanowi wygodna w obsłudze szuflada lub uchylna klapa z zabezpieczeniem przed wędkowaniem. Pracownik ma dostęp tylko do niej. Po umieszczeniu w niej gotówki zamyka ją, a cała zawartość wpada do sejfu. W dolnej części korpusu znajduje się miejsce do przechowywania, z solidnymi drzwiami zamykanymi na zamek, który może otworzyć tylko właściciel.

Firma Stalpol, produkująca sejfy o najwyższej klasie antywłamaniowości, oferuje kilka typów zamków do wyboru, w tym:

  • kluczowy,
  • biometryczny,
  • szyfrowy mechaniczny,
  • elektroniczny wewnętrzny lub zewnętrzny.

Dodatkową ochronę zapewniają wielościankowy korpus, czterostronne ryglowanie i takie rozmieszczenie otworów montażowych, by możliwe było dwupłaszczyznowe zakotwienie sejfu.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!