Poznaj najlepsze firmy w branży z multiklaster.pl

Jak może pomóc adwokat od rozwodów ze Szczecina?

Eryk Walczak 2022-10-20 0 komentarzy
Jak może pomóc adwokat od rozwodów ze Szczecina?

Każda sprawa rozwodowa wiąże się z ogromem stresu i traumatycznych przeżyć dla obojga małżonków. Najtrudniej jest jednak w sytuacji, gdy powód rozstania to zdrada małżeńska czy przemoc fizyczna i psychiczna. Skrzywdzeni partnerzy często pragną jedynie spokoju i szybkiego zakończenia procesu, dlatego godzą się na każde warunki. Niestety takie sytuacje mogą doprowadzić do tego, że po rozwodzie pozostaną niemal z niczym i równocześnie będą mieć małoletnie dzieci na utrzymaniu. Właśnie dlatego tak ważne jest wsparcie prawne, o które można ubiegać się na każdym etapie sprawy rozwodowej.

Na terenie Szczecina rozwodami zajmują się adwokaci reprezentujący Kancelarię Adwokacką — Krzysztof Konysz. Prawnicy specjalizują się w prawie rodzinno-opiekuńczym, dlatego poprowadzą sprawy dotyczące m.in. podziału majątku, alimentów, władzy rodzicielskiej czy ustalenia miejsca pobytu dzieci. Klient nie musi nawet rozmawiać z dotychczasowym partnerem, ponieważ za wszelkie kontakty będzie odpowiadać pełnomocnik. Tego rodzaju współpraca pozwala ograniczyć stresujące i bolesne przeżycia. 

Kiedy można zwrócić się o pomoc do prawnika?

Zdecydowana większość osób umawia się na konsultację prawną jeszcze przed złożeniem pozwu rozwodowego. Podczas spotkania adwokat tłumaczy wszystkie obowiązujące prawa oraz podpowiada, w jaki sposób postępować, aby osiągnąć zamierzony efekt. W wielu przypadkach to właśnie współpraca z kancelarią powoduje, że cały proces jest krótszy, a wszelkie warunki rozwodowe udaje się ustalić już na etapie zorganizowanych mediacji (poza sądem). Na stronie szczecińskiej kancelarii przedstawiono szczegółowy zakres usług wraz z wysokością honorarium. Zazwyczaj koszty dla spraw rozwodowych są ustalane indywidualnie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!