Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku - Zapraszamy
Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany jest przez Fundację Kronenberga przy merytorycznym wsparciu Microfinance Centre for Central and Eastern Europe oraz Koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości.
Patronat honorowy nad Konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

 

Cele
Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.
Celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców prowadzących z sukcesem biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach i łączących tradycję z nowoczesnością.
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich przedsiębiorstw nie przekracza 2 milionów euro.

Kategorie konkursowe
Ponadto uczestnicy muszą spełniać wymogi poszczególnych kategorii konkursowych:
SENIOR - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2007 roku,
START - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę pomiędzy 1 stycznia 2007 a 1 stycznia 2010,
MIKRO - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2010 roku, zatrudniają nie więcej niż 3 pracowników, a ich dochód w roku poprzedzającym przystąpienie do Konkursu nie przekroczył 500 000 zł,
NOWE TECHNOLOGIE - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2010 roku i działają w obszarze zaawansowanych rozwiązań technologicznych lub najnowszych odkryć naukowych.

 

Kryteria oceny
Kapituła będzie oceniać:

  • pomysł na firmę i jego ewolucję,
  • umiejętność przezwyciężenia kryzysów oraz trudności przy tworzeniu i rozwoju firmy,
  • nowatorstwo w stosunku do podobnych przedsięwzięć,
  • strategię rozwoju firmy,
  • wpływ na rodzinę, lokalną społeczność oraz przynależność do organizacji przedsiębiorców,
  • kluczową markę firmę (główny produkt usługę oraz jego metody promocji i dystrybucji).

 

Materiały informacyjne
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi konkursu - folderem oraz plakatem.

 

NAGRODY
Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrany zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 000 zł oraz wyłączność na używanie tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2011.
Ponadto wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach, po 15 000 zł każda.
Całkowita pula nagród to 100 000 zł.

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystej gali w Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Formularz zgłoszenia
Zgłoszenia do Konkursu można dokonać wypełniając prosty, elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Przed przystąpieniem do wypełniania prosimy zapoznać się z instrukcją oraz regulaminem Konkursu.

 

Zapraszamy wszystkich członków Klastra do wzięcia udziału w konkursie. Przypominamy, że w 2007 r. leaureatką konkursu i tytuł Mikroprzedsiębiorcy roku otrzymała Pani Halina Kustosz twórczyni portalu kobiety.pl - członek MultiKlastra.

Więcej informacji o konkursie: www.citihandlowy.pl