Stymulowanie Innowacji w Polsce

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel programu Microsoft Bizspark przeprowadził rozmowę z Krzysztofem Wnękiem, Prezesem Zarządu, Dyrektorem projektu Miasteczko Multimedialne, inicjatywa w której Klaster Multimediów i Systemów Informatycznych gra kluczową rolę.  

Poniżej prezentujemy część wywiadu:

Pyt: Powiedz nam coś o swojej organizacji?

MultiKlaster jest stowarzyszeniem, który stanowi część większego projektu - Multimedia City (Miasteczko Multimedialne). Jest to inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Intencją tego projektu jest budowa i stworzenie centrum innowacji, które koncentrować się będzie na e-learningu, technologii mobilnej, grafice 3D oraz grach. To w zasadzie rdzeń Centrum Innowacji. MultiKlaster, który jest partnerem firmy Microsoft BizSpark, jest pierwszym i jak dotąd, najważniejszą organizacją w całym projekcie. W tej chwili mamy 50 jednostek, które są członkami stowarzyszenia.”

Pyt: Powiedz nam, jak po raz pierwszy usłyszałeś o programie BizSpark?

Szukaliśmy jednego z partnerów strategicznych dla tej inicjatywy, którą jest Miasteczko Multimedialne, i zdecydowaliśmy się na pracę z najlepszym. Oczywiście Microsoft jest wiodącą firmą w zakresie produkcji oprogramowania. Próbowaliśmy skontaktować się z lokalnym biurem w Polsce, i udało. Dowiedzieliśmy się, że nowy program, zostanie przez Was wkrótce uruchomiony. Tak, byliśmy bardzo chętny do współpracy z wami, bo to część naszej misji. BizSpark doskonale pasuje do misji i do naszego celu, czyli celów MultiKlastra".

Pyt: W skali od 1 do 10, 10 jest najlepsze, jak oceniasz program BizSpark?

"Myślę, że to doskonały akcelerator dla MŚP. Nie wiem, czy jesteś świadomy tego, ale teraz w Polsce, otrzymujemy pierwszą rundę finansowania z UE dla rozpoczynających działalność oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W połączeniu z programem BizSpark, oferujemy znakomitą mieszankę. Tak, myślę, że program jest na 10.

 

Całość wywiadu dostępna na stronie www.microsoftstartupzone.com lub do ściągnięcia w formacie PDF <<<ściągnij

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...