Dolina Krzemowa rektora Pawłowskiego
Profesor Krzysztof Pawłowski 15 lat temu, otwierając Wyższą Szkołę Biznesu-National- Louis University w Nowym Sączu, wyznaczył trend w biznesie edukacyjnym. Teraz chce otworzyć polską Dolinę Krzemową.

W nowosądeckiej dzielnicy Zabełcze zamierza uruchomić ośrodek badawczo-techniczy, w którym media, firmy internetowe i IT, na co dzień konkurujące ze sobą, będą współpracować nad nowatorskimi technologiami lub formami, które można wykorzystać w wirtualno-medialnym biznesie.

Chcą wymyślić coś podobnego do Google'a lub Skype'a. Badania są jednak kosztowne. Pawłowski obliczył, że koszt przedsięwzięcia w latach 2007-2014 to prawie 126 mln Euro, 60 proc. tej kwoty zamierza pozyskać z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

- Polska ma utalentowanych informatyków, ale brakuje wizjonerów sprawnie poruszających się w świecie nowych technologii- twierdzi Bogusław Kułakowski, wiceprezes ITI ds. nowych technologii.-Będzie niezwykle trudno ścigać się z podobnymi projektami na poziomie światowym. Ale kciuki trzymać trzeba-kwituje.

zobacz w wersji pdf

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...