W Polsce powstanie miasteczko multimedialne

120 mln euro ma kosztować Multimedialne Miasteczko, które powstanie w Nowym Sączu. W tej sprawie został podpisany list intencyjny pomiędzy firmą Exatel a Wyższą Szkołą Biznesu - National Louis University.


Jak poinformowano na konferencji prasowej, na pierwszy etap przedsięwzięcia, który ma kosztować 30 mln euro, pozyskano już 28 mln z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Miasteczko Multimedialne to koncepcja ponadregionalnego ośrodka badań i rozwoju w zakresie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, technologii mobilnych oraz multimediów. Ma być centrum łączącym w sieci wzajemnych powiązań i wymiany informacji najnowsze zdobycze technologii oraz media: internet, telewizję i telekomunikację. Wizja projektu zakłada budowę infrastruktury oraz przestrzeni biurowej dla firm reprezentujących branże wysokich technologii m.in. informatycznych, multimedialnych, telewizyjnych i telekomunikacyjnych.

- Chcemy stworzyć transfer wiedzy i technologii pomiędzy nauką a przemysłem - mówił na konferencji prasowej dr Krzysztof Pawłowski, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. - Jestem przekonany, że za 10 lat Miasteczko będzie jednym z najbardziej rozwijających się ośrodków na świecie - podkreślił.

Exatel, dysponujący jedną z największych w kraju sieci teleinformatycznych, ma - jako strategiczny partner - wspierać Miasteczko swoimi usługami telekomunikacyjnymi, zapewnić nowoczesną infrastrukturę i fachowe konsultacje.

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...