W Nowym Sączu powstaje miasteczko multimedialne

Zaczyna funkcjonować "Sądeckie Hollywood" - warta setki milionów złotych, największa inwestycja, do jakiej kiedykolwiek przymierzano się na Sądecczyźnie.

Mężem opatrznościowym inwestycji jest Krzysztof Pawłowski, przedsiębiorca, prezydent (do niedawna rektor) Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu. Sekunduje mu córka Kinga. Nie ma biernego czekania na pieniądze z Unii Europejskiej, które przyznano na budowę miasteczka multimedialnego. Działania ruszyły i utworzono już laboratoria animacji i grafiki komputerowej, przekazu technik multimedialnych, akustyczno-dźwiękowe i sieciowe.

W Nowym Sączu niemal codziennie goszczą potencjalni inwestorzy. Kinga Pawłowska: - W ostatnich dniach października biznesowe rozmowy prowadziliśmy z Francuzami i Brytyjczykami, w pierwszych dniach listopada przyjadą Szwedzi.

Gazeta Krakowska pisze, że odkąd inwestycję wycenioną na 126 mln euro dopisano do listy dotowanych z funduszy unijnych projektów Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka", realne stało się przyspieszenie realizacji wizjonerskich planów Pawłowskiego, który na razie inwestuje własne pieniądze i czas ludzi, zaangażowanych w projekt. Nieoficjalnie mówi się, że wybrano już instytucję wdrażającą - Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Po podpisaniu umowy w sprawie finansowania ruszy kompletowanie dokumentacji technicznej, studiów wykonalności i projektów architektonicznych. Budowa mogłaby ruszyć za niespełna rok.

A budowane mają być studia filmowe, graficzne i dźwiękowe, ośrodek badawczy branży IT, siedziba funduszu inwestycyjnego, multimedialne centrum młodych i multimedialny plac zabaw dla dzieci.

zobacz w wersji pdf 

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...