Miasteczko Multimedialne Park Naukowo - Technologiczny Nowej Generacji
"Miasteczko Multimedialne Park Naukowo - Technologiczny Nowej Generacji", to najnowsze przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University. Z liderem projektu Kingą Pawłowską rozmawia Bogusława Słota.

B.S.: Jest Pani jednym z twórców pomysłu "Miasteczko Multimedialne. Park Naukowo-Technologiczny Nowej Generacji". Co to będzie?

K.P.: Miasteczko Multimedialne to nowoczesne centrum naukowo-edukacyjno-rozrywkowe, które powstanie w Nowym Sączu. Miejsce gdzie każdy znajdzie cos dla siebie - dzieciaki centrum zabaw multimedialnych, studenci możliwość nauki w praktyce od najlepszych, pracownicy firm najnowocześniejszy sprzęt do wykorzystania w pracach innowacyjno-rozwojowych.

B.S.: Jakie są główne cele i zadania „Miasteczka Multimedialnego"?

K.P.: Miasteczko Multimedialne ma wspierać rozwój regionu poprzez inwestycje w kadry, wsparcie dla najbardziej innowacyjnych firm oraz promocje nauki poprzez zabawę i praktykę. Zadania do zrealizowania to przede wszystkim budowa trwalej infrastruktury, która stanie się atrakcja nie tylko regionalna, ale ogólnopolska.

B.S.: Jaki jest szacowany koszt stworzenia i rozwijania „Miasteczka Multimedialnego"?

K.P.: Szacowany koszt stworzenia i rozwijania Miasteczka w latach 2007-2014 to ok. 126 mln Euro.

B.S.: Jakie działania zostały już podjęte?

K.P.: Jesteśmy w tej chwili na etapie tworzenia koncepcji architektonicznej miasteczka, wykonywane jest również studium wykonalności. Firmy z Klastra Multimediów i Systemów Informacyjnych współuczestniczą w przygotowywaniu koncepcji funkcjonowania Miasteczka.

B.S.: Kto zyska na „Miasteczku Multimedialnym"?

K.P.: Na stworzeniu miasteczka zyskają przede wszystkim mieszkańcy Małopolski, ale również właściciele wszystkich firm zrzeszonych w ramach Klastra Multimediów i Systemów Informacyjnych, dla których pracować będzie zespół Miasteczka.

B.S.: Nad czym teraz Pani pracuje?

K.P.: Pracuje wspólnie z Urzędem Miasta Nowego Sącza nad stworzeniem Strefy Ekonomicznej w Nowym Sączu tak aby uzyskać korzystne warunki dla firm współpracujących z Miasteczkiem Multimedialnym. Poszukujemy również funduszy przeznaczonych na inwestycje, badania oraz promocje dla firm współpracujących.

Artykuł dostępny na stronie: www.mbiznes.pl/index.php?s=13813

zobacz w wersji pdf

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...