Stary Nowy Sącz
O Miasteczku Multimedialnym można przeczytać już nawet podczas podróży samolotem. W marcowym Kaleidoscope jest obszerny artykuł o Nowym Sączu oraz projekcie.

Wyższa Szkoła Biznesu, współpracująca ściśle z chicagowskim National-Louis University, zaliczana jest do najlepszych prywatnych uczelni w kraju. Ba, ma ambicje przekształcić się w pierwszy w Polsce prywatny uniwersytet. Przy szkole powstaje właśnie miasteczko multimedialne. Za 130 mln euro zbudowane zostaną nad Dunajcem studia filmowe, telewizja cyfrowa, siedziby firm IT.

- Ma to być połączenie ośrodka badawczo-rozwojowego, inkubatora przedsiębiorczości, funduszu inwestycyjnego, szkoły oraz multimedialnego centrum młodych - opowiada Kinga Pawłowska, odpowiedzialna w WSB za projekt.

Wśród entuzjastów sądeckiego Hollywood wymienia się Andrzeja Wajdę i Krzysztofa Krauzego. Nic dziwnego, że władze uczelni tryskają optymizmem.

- Kto powiedział, że nowe technologie muszą rozwijać się w stolicach czy metropoliach. Przecież najważniejsi są ludzie. Ich kompetencje i entuzjazm - mówi Krzysztof Pawłowski, rektor WSB.

zobacz w wersji pdf

 • News
 • MultiKlaster partnerem programu Microsoft WebsiteSpark
  więcej...
 • Misja gospodarcza branży elektronicznej oraz IT i ICT na Tajwan oraz do Hongkongu, 9-16 października 2012r
  więcej...
 • Multiklaster nawiązał współpracę z klastrem ICT Berlin-Brandenburgia
  więcej...
 • Spotkanie partnerskie w ramach projektu międzynarodowego "BeCome" we Francji
  więcej...